Dlaczego warto kupić ochraniacz na materac?

Dlaczego warto kupić ochraniacz na materac? Opublikowany:06.06.2019 12:57:35

Zakup materaca to wydatek rzędu minimum kilkuset złotych. Opłaca się uzupełnić ten produkt o detal, który może wydłużyć jego żywotność. Jest nim ochraniacz nazywany także pokrowcem, który w swojej stałej ofercie posiada większość sklepów sprzedających materace do spania. Dlaczego warto zdecydować się na jego kupno?

Niska cena, dużo korzyści

Atutem, który może skłonić do zakupu tego ochraniacza, jest jego przyjazna dla portfela cena. Najtańsze wersje kosztują poniżej stu złotych, a dzięki nim zakupione materace do spania 120x190 będą chronione przed plamami, które mogą powstać w wyniku np. rozlania przez któregoś z domowników gorącego napoju. Docenią to w szczególności rodzice małych dzieci, a także osoby, które lubią np. zjeść śniadanie w łóżku. Nawet jeśli nieumyślnie rozleje się jakąś ciecz na ochraniacz, będzie można go szybko zdjąć dzięki elastycznym gumkom i wrzucić do bębna pralki.

Produkt rekomendowany alergikom

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że posłanie, na którym śpią, jest siedliskiem dla mikroskopijnych pajęczaków, które potocznie nazywa się roztoczami. Mają tam idealne warunki do bytowania, ponieważ na materacach i w pościeli gromadzi się w trakcie nocy dużo uszkodzonego naskórka. Choć roztoczy nie można całkowicie wyeliminować, warto postarać się o to, by nie miały korzystnych warunków do bytowania. Ich odchody mogą podrażniać skórę czy drogi oddechowe alergików. Dzięki nałożeniu ochraniacza na materac stanie się on barierą dla nieproszonych gości, do których można zaliczyć nie tylko wspomniane wcześniej roztocza, ale także grzyby czy bakterie. Jest to jeden z podstawowych elementów profilaktyki antyalergicznej, który należy stosować w trosce o zdrowie.

Pomocny w zachowaniu higieny

Warto jednak mieć na uwadze to, że zakup tego przedmiotu nie zwalnia z obowiązku dbania o szczególną higienę łóżka. Można to robić np. poprzez przewracanie raz na jakiś czas materaca na drugą stronę, co zapewni lepszą cyrkulację powietrza. Pokrowce należy także regularnie prać w temperaturze około sześćdziesięciu stopni. Jeżeli kilka razy w roku dom wypełnia się gośćmi, którzy zostają na noc, warto rozważyć kupno dodatkowego kompletu. Dzięki temu zachowa się sterylne warunki, które mają duży wpływ na jakość snu.

Odwiedzając sklepy z materacami do spania, warto zwrócić uwagę na akcesoria, które mogą zwiększyć komfort snu. W naszym warszawskim salonie można kupić m.in. ochraniacz, którego stosowanie jest rekomendowane nie tylko ze względu właściwości antyalergiczne. Nakładka będzie dodatkową warstwą ochroną, dzięki czemu materac będzie narażony w mniejszym stopniu na uszkodzenia różnego typu i będzie mógł wydajnie służyć przez dłuższy czas.