3 mity na temat wyboru materaca

3 mity na temat wyboru materaca Opublikowany:06.06.2019 12:27:54

Zanim wybierze się wymarzony materac, warto poznać najpopularniejsze mity, które narosły dookoła tego produktu. Znajomość tych informacji ułatwi zakup właściwego modelu, dzięki któremu będzie można spać spokojnie! Po nocy spędzonej na dobrze dobranym materacu powita się nowy dzień bez nieprzyjemnego uczucia napięcia w kręgosłupie czy barkach. 

Materace piankowe są nietrwałe

Wiele osób pamięta modele sprzed kilkudziesięciu lat, których głównym budulcem była gąbka obleczona materiałem. Po upływie czasu, szybko kruszyła się i niewielkie kuleczki „odłączały” się od części głównej. Jednak ta technologia jest zamierzchłą przeszłością i obecne materace piankowe w ogóle nie przypominają tamtych wyrobów. Współcześnie używana warstwa piankowa daje wystarczające oparcie dla kręgosłupa, dzięki czemu można się na niej wygodnie wyspać.

Materac sprężynowy składa się głównie ze sprężyn

Nic bardziej mylnego! Choć kiedyś jego budowa faktycznie składała się wyłącznie z pozaczepianych wzajemnie sprężyn, jednak taka technologia dawno odeszła do lamusa. Aktualnie zarówno drogie, jak i tanie materace sprężynowe posiadają różnorodne udogodnienia. Są to np. umieszczone wewnątrz płyty lateksowe, które są polecanym rozwiązaniem dla osób będących uczulonych na kurz czy roztocza. Ponadto, warstwy są stworzone także z włókna kokosowego czy elastycznych pianek. Niektóre modele posiadają także dwustronne pokrowce, które są ciepłe lub przewiewne, dzięki czemu można je z powodzeniem stosować o każdej porze roku. Ponadto, ich przyjazna dla portfela cena sprawia, że nie bez powodu cieszą się one dużą popularnością, dlatego warto rozważyć ich wybór, jeśli posiada się ograniczony budżet. Można je dobrać do stelaży w różnych wymiarach, wśród których jest m.in. materac sprężynowy 120x190 czy 160x200.

Wybór jest oczywisty dla każdego

To kolejny błąd, którego popełnienie może wiele kosztować. Na wybór idealnego materaca ma wpływ duża ilość czynników, które należy wziąć pod uwagę. Jedną z kluczowych spraw jest stan zdrowia. Inny model będzie odpowiedni dla starszej i schorowanej osoby, a jeszcze inny dla kogoś, kto uprawia bardzo dużo sportu. Niezwykle ważne jest także dobranie go do wagi oraz wzrostu, ponieważ dzięki temu jest większe prawdopodobieństwo, że zapewni się swojemu kręgosłupowi właściwe podparcie. Istotnym czynnikiem jest także posiadany typ stelaża, który odgrywa dużą rolę.

Jedną z rzeczy, która może okazać się pomocna w przypadku zakupu materaca, jest pomoc doświadczonej obsługi. Klienci korzystający z naszych usług mogą liczyć na fachową wiedzę, za którą stoi kilkanaście lat doświadczenia w branży. Jeśli chodzi o materace sprężynowe czy piankowe, jesteśmy jednym z najczęściej polecanych punktów w Warszawie, gdzie można kupić takie produkty w atrakcyjnych wariantach cenowych.